Noelita21ask Noelita21ask Matemáticas contestada Problemes63. *** En Pere va comprar un bolígraf en una papereria.L'hi va costar 7 € més barat que el quadrat del preu delbolígraf en una altra papereria. Descriu el preu del bolí-graf a través d'una expressió algèbrica.